Wtyczka do pozycjonowania strony Yoast SEO

Wtyczka do pozycjonowania strony Yoast SEO. WordPress w swoich dodatkach nie posiada opcji  pozycjonujących, optymalizujących stronę pod względem SEO. Dlatego na rynku powstało wiele wtyczek które mają temu służyć. Jedną z takich wtyczek którą polecamy jest Yoast SEO jest to najpopularniejsza i dość ciekawa pod względem funkcjonalności wtyczka. Posiada ona funkcjonalności takie jak:

Tytuły i meta tagi

Znajdziemy tu ustawienia dotyczące tytułów stron i znaczników meta w nagłówku serwisu. Sekcja jest ona dość rozbudowana, więc została podzielona na wiele części, pomiędzy którymi możemy się przełączać za pomocą znajdujących się u góry strony zakładek.

Typy treści

Są to szablony tytułów dla wpisów, stron, mediów  i innych typów zarejestrowanych w naszym systemie. Tworzone są one przez wtyczki lub motywy.

Taksonomie

Taksonomie są podobne jak typy wpisów lecz dotyczą, kategorii, tagów oraz własnych taksonomii ich przypisania i ustawienia.

Archiwa

Autorów czy dat mają nam pomóc w poukładaniu i przypisaniu treści zarówno do danego autora, miesiąca, roku, czy dnia w którym zostały opublikowane.

Społeczności

Opcja ta daje możliwość podpięcia strony z profilami w mediach społecznościowych, takimi jak Facebook, Twitter, Youtube i inne.

Mapa strony XML

Za pomocą mapy strony przekazuje się wyszukiwarkom informacje o wszystkich stronach, które powinny znaleźć się w indeksie. Przyśpiesza to indeksację w wyszukiwarkach oraz gwarantuje, że wszystkie nasze treści zostaną przetworzone przez robota wyszukiwarki. Szczegółowy opis znajdziecie Państwo w  dokumentacji Google.

Bezpośrednie odnośniki

Te ustawienia dotyczące odnośników na naszej stronie, pozwalają nam zmienić, usunąć, dodać nową nazwę dla naszych wpisów.

Pozostałe funkcje z którymi warto się zapoznać to Kanał RSS, Narzędzia, Search Console, Analiza strony, Okruszki.

 


Wtyczka do pozycjonowania strony Yoast SEO